Site-ul oficial al Municipiului Brad

REVELIONUL BRADENILOR 2010… de criza

„Revelionul brădenilor” este deja o tradiţie în municipiul Brad, acesta ajungând anul acesta la a 6-a ediţie.

Primăria municipiului Brad şi Consiliul local Brad au dorit să ofere şi în acest an posibilitatea de a petrece noaptea dintre ani împreună, în centrul oraşului.

„Întâlnirea de la miezul nopţii …dintre ani” a fost sărbătorită în municipiul Brad în Piaţa Tricolorului, începând cu ora 23.00.

Programul oferit brădenilor i-a adus pe şcenă pe Ciprian Roman împreună cu Ansamblul Doina Crişului al Casei de Cultură Brad, care au făcut atmosferă de adevărată petrecere a brădenilor, Rheea & DJ Black Light şi grupul de dansatoare Crăciuniţele.

La finalul spectacolului, brădeanul Burebista a întreţinut atmosfera într-un mod cu totul special.

Mii de brădeni au ales să petreacă noaptea dintre ani în centrul oraşului, şi-au urat reciproc „La mulţi ani!” şi s-au încins în horă.
La miezul nopţii focurile de artificii au marcat trecerea dintre ani.
Celor prezenţi li s-a oferit vin fiert.

„Este al 6-lea an de când brădenii aleg să petreacă împreună noaptea dintre ani. Şi în acest an Primăria oferă un spectacol de calitate celor prezenţi în centrul oraşului şi un foc de artificii care să marcheze intrarea în noul an. Chiar dacă se prefigurează încă un an de criză, comunităţile unite, puternice depăşesc împreună problemele cu care sunt încercaţi. Am încredere în unitatea brădenilor, în spiritul lor de solidaritate şi împreună sper să depăşim greutăţile anului 2010. Sper ca din toate provocările noului an, municipiul Brad să iasă mai frumos, mai puternic şi să fim în continuare mândri de oraşul nostru şi de faptul că suntem brădeni”, a declarat Primarul municipiului Brad, domnul Florin Cazacu.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support